close

Wyszukaj

Sense Med Concept -> artykuły -> Cienie pod oczami – o czym świadczą? Jak je usunąć naturalnie i dzięki zabiegom?
Wszystkie

Cienie pod oczami – o czym świadczą? Jak je usunąć naturalnie i dzięki zabiegom?

Dodają lat, nadają twarzy smutny i zmęczony wygląd – cienie pod oczami to bardzo powszechny problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Przyczyny często są prozaiczne – związane z naszym stylem życia. Jednak w wielu przypadkach, gdy nawet najdłuższy sen nie pomaga, na ratunek przychodzą dobrodziejstwa medycyny estetycznej. Sprawdź, jaki zabieg na cienie pod oczami sprawdzi się w Twoim przypadku!

Dlaczego nie mogę się wyspać, czyli przyczyny cieni pod oczami

Najbardziej widoczne rano, cienie pod oczami najczęściej stanowią znak, że coś należy zmienić w swoim życiu. Zbyt mała ilość snu, stres, brak czasu na odpoczynek, ale też zła dieta i odwodnienie – to najczęstsze przyczyny pojawiania się cieni pod oczami. Co ciekawe, jedną z najbardziej powszechnych jest zbyt duża ilość wypijanej dziennie kawy. Występowaniu cieni pod oczami sprzyja też palenie papierosów, alkohol, stosowanie niektórych leków oraz zbyt duża ilość białka w diecie.


Gdy pojawiają się cienie pod oczami, makijaż oczywiście może pomóc, szczególnie ten umiejętnie wykonany, jednak nie rozwiązuje on problemu. Pomyśl raczej o wprowadzeniu zmian w swoim życiu, tak by codzienne nawyki sprzyjały zdrowiu i dobremu samopoczuciu. To wprost przełoży się na wygląd zewnętrzny.

Gdy wyspanie się nie pomaga…

A co wtedy, gdy cienie pod oczami u mężczyzn i kobiet pojawiają się nawet wtedy, gdy ich stylowi życia nie można nic zarzucić? Wtedy przyczyną najprawdopodobniej są uwarunkowania genetyczne. Sprzyja im tzw. cera naczynkowa, czyli płytko unaczyniona. Fioletowe cienie pod oczami to efekt prześwitywania naczyń krwionośnych przez skórę, która w tym miejscu jest wyjątkowo cienka.


Sińce nie zawsze jednak przybierają fioletową barwę. Żółte cienie pod oczami to częsta przypadłość Pacjentów o ciepłym typie urody. Warto też pamiętać, że ich powstawaniu sprzyja nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV. Dlatego, aby zredukować cienie pod oczami, pamiętaj o okularach przeciwsłonecznych.


W niektórych przypadkach cienie pod oczami mogą stanowić objaw choroby. Zasinienie bywa pierwszym sygnałem rozwijającej się anemii, astmy, zaburzeń pracy tarczycy czy nerek lub zakażenia pasożytniczego. Jeśli więc masz wątpliwości co do przyczyny cieni pod oczami, koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Wykonane badania rozwieją wątpliwości.

Sposoby na cienie pod oczami – które przyniosą rzeczywisty efekt?

Kremy na cienie pod oczami, chłodzące płatki, żele z aplikatorem, zimne kompresy – wszystkie te domowe sposoby mogą przyczynić się do poprawy wyglądu skóry pod oczami. Delikatny masaż wzmocni ukrwienie tych okolic i nieco poprawi ich wygląd. Takie metody przynoszą efekt głównie wtedy, gdy przyczyną cieni pod oczami jest zmęczenie, nieprzespana noc i inne doraźne czynniki. Trudniej je zredukować, gdy stanowią objaw np. cery naczynkowej.


Na ratunek okolicom oczu przychodzą dobrodziejstwa medycyny estetycznej, przede wszystkim tzw. stymulatory tkankowe. Poznaj zabiegi wykonywane w Sense Med Concept w ramach kompleksowej terapii pod okiem specjalisty.

Mezoterapia peptydowa 

Seria zabiegów preparatami z aminokwasami znacząco wpływa na inicjację produkcji kolagenu typu I oraz III. Tego typu mezoterapia  redukuje cienie pod oczami także ze względu na zawartość nieusieciowanego kwasu hialuronowego, który zapewnia optymalny stopień nawilżenia tkanek. Zabieg nie tylko usuwa zasinienia wokół oczu, ale też przywraca skórze blask i elastyczność.

Biostymulator na bazie kwasu poli D, L mlekowego

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym w połączeniu z kwasem polimlekowym PDLLA daje efekt natychmiastowego wypełnienia. Biostymulator to hybrydowy wypełniacz przeznaczony w szczególności do redukcji cieni pod oczami. Podawany przy pomocy cienkiej igły preparat wykazuje silne właściwości stymulowania kolagenu. W rezultacie skóra pod oczami odzyskuje młodzieńczy, wypoczęty i zdrowy wygląd. Co istotne, taki efekt można zaobserwować od razu po zabiegu.

Zabieg z wykorzystaniem wielofunkcyjnego lasera

Zabieg ma niezwykle szerokie spektrum działania. Stymulacja tkanek pobudza proces gojenia i przebudowy skóry. Metoda ta pozwala na widoczne rozjaśnienie cieni pod oczami. Wielofunkcyjny laser działa na skórę mechanicznie, a nie termicznie, dzięki czemu nie uszkadza naskórka, a co za tym idzie, w zasadzie eliminuje okres rekonwalescencji.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Usuwanie cieni pod oczami opiera się na radiofrekwencji mikroigłowej, czyli mikro nakłuwaniu połączonym z falą radiową. Wytworzone przez sterylne igły mikrouszkodzenia pobudzają proces naturalnej produkcji kolagenu. Dodatkowo dzięki dostarczeniu energii cieplnej na odpowiednią głębokość udaje się wystymulować przebudowę kolagenu i elastyny. W rezultacie zmniejsza się widoczność cieni pod oczami, a skóra uzyskuje ujędrniony i odmłodzony wygląd.

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to kolejny ze sposobów na usuwanie cieni pod oczami. Polega na wykonywaniu mikro nakłuć – kontrolowanym uszkodzeniu skóry, które pobudza produkcję kolagenu i elastyny oraz aktywuje procesy regeneracyjne. Zabieg stymuluje lepsze krążenie i pobudza proces auto odnowy skóry. Efektem są widocznie zredukowane cienie i worki pod oczami.  

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Zabieg polega na pobraniu krwi Pacjenta, która zostaje odwirowana w specjalnej wirówce. Uzyskana, pozbawiona erytrocytów część wprowadzana jest do miejsca zabiegowego, gdzie oddaje skórze swoje właściwości odżywcze, witaminy, białka i elektrolity. Efekt redukcji cieni pod oczami uzyskasz dzięki stymulacji komórek i pobudzeniu skóry do produkcji kolagenu. Dodatkowy rezultat to poprawa ukrwienia i przywrócenie blasku okolicom oczu.

Źródło

https://www.healthline.com/health/dark-circle-under-eyes [dostęp: 03.01.2023]


Artykuł Sense Med Concept, zawiera informację o usługach.​​​

weryfikacja medyczna: Beata Jasica 



Przeczytaj również

Balneologia, czyli jak woda przywraca zdrowie. Wskazania i zabiegi balneologiczne
Jak pozbyć się podwójnego podbródka – sposoby i zabiegi na poprawę linii żuchwy
Usuwanie blizn potrądzikowych może być proste! Selekcja dedykowanych zabiegów
Usuwanie i zamykanie naczynek – efektywność nowoczesnej laseroterapii dla skóry naczynkowej
Wstydliwy problem? Nietrzymanie moczu to nie wyrok! Sprawdź, jak pokonać uciążliwą dolegliwość
Pilates na reformerach – efektywny i lubiany sposób na dobrą kondycję ciała i umysłu!
Dolina łez to nie powód do rozpaczy! Poznaj efekty zabiegów na zmarszczki i cienie pod oczami
Epilacja laserowa – efekt na zawsze! Poznaj innowacyjne metody usuwania owłosienia
Bruksizm - toksyna botulinowa na ratunek!
Cellulit – wróg numer jeden gładkiej skóry! Poznaj sprawdzone sposoby na cellulit i profesjonalne zabiegi
Cienie pod oczami – o czym świadczą? Jak je usunąć naturalnie i dzięki zabiegom?
Jak powstają kurze łapki? Poznaj efekty zabiegów na zmarszczki wokół oczu
Laseroterapia na twarz – odkryj sekret efektu łagodnego działania lasera
Opuchlizna, która nie mija. Jak rozpoznać obrzęk limfatyczny? Czy da się go zniwelować?
Jak laser wygrywa z czasem, czyli resurfacing twarzy
Lwia zmarszczka – już czas, by się jej pozbyć! Skuteczne zabiegi na lwią zmarszczkę
Piegi, plamki i nierówność kolorytu to już przeszłość! Poznaj sposoby na laserowe usuwanie przebarwień
Usuwanie rozstępów – laserem i nie tylko! Poznaj 7 zabiegów
Wzmożone napięcie mięśniowe u dorosłych – jak sobie z nim radzić? Przegląd zabiegów
Pożegnać zbędne kilogramy, czyli kompleksowa redukcja tkanki tłuszczowej
Wypadające włosy to objaw problemów ze zdrowiem! Sprawdź możliwe przyczyny i poznaj metody leczenia
Pożegnanie z blizną. Jak skutecznie usunąć blizny?
Detoks organizmu – na czym tak naprawdę polega oczyszczanie organizmu z toksyn?
Medycyna stylu życia – jak pomaga odzyskać zdrowie i wewnętrzną równowagę?
Jakie badania profilaktyczne wykonać po 50-tce?
Na czym polega holistyczne podejście do zdrowia?
Dlaczego warto wykonywać badania USG?
Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie
Najważniejsze badania w diagnostyce nowotworów
Jakie badania obejmuje screening zdrowotny?
Jak często należy wykonywać kompleksowe badania?
Badania profilaktyczne dla kobiet – jakie są najważniejsze?
Medycyna estetyczna a kosmetologia - różnice
Jak przebiega proces starzenia się organizmu?